جوشکاری همدان

جوشکاری چیست؟

جوشکاری یکی از مسائل مهم و کاربردی در ساختمان سازی است. فرایندی که برای برش دادن و جوش دادن اتصالات در تمامی سازه های فلزی مورد استفاده قرار می گیرد. جوش کاری از طریق ذوب نمودن فلز در محل مورد نظر و با تجهیزات بخصوص انجام می شود. دائمی بودن اتصالات بین قطعات و عدم وجود محدودیت در ضخامت سازه های مورد از جمله مهمترین مزیت های جوشکاری به حساب می آیند. جالب است بدانید که دائمی بودن اتصالات حاصل از جوشکاری و عدم امکان تفکیک مجدد قطعات گاهی ممکن است به عنوان یک نقطه‌ ضعف نیز به حساب آید. بنابراین در نظر گرفتن این ویژگی قبل از شروع به اجرای کار بسیار مهم است. به دلیل اهمیت بسیار زیادی که داشتن دانش و تجربه در کیفیت اجرای جوشکاری دارد، بهتر است که اجرای آن به دست جوشکارهای ماهر و مجرب سپرده شود.

در چه صورت به یک جوشکار نیاز دارید؟

به طور کلی در هر شرایطی که به نحوی با ساخت، تعمیر و یا تغییر سازه های فلزی سروکار داشته باشید احتمالا نیاز به یک جوشکار نیز پیدا می کنید. به عنوان مثال ساخت و یا تعمیر انواع درب و پنجره های فلزی مانند درب های آکاردئونی یا کرکره ای، تعمیر و یا اجرای چارچوب های فلزی، تعمیر یا ساخت نرده و حفاظ های آهنی یا نرده‌ های کنار راه پله ها، و همچنین اجرای سازه هایی مثل پُل های آهنی، شیروانی ساختمان ها و سایبان پارکینگ ها از جمله مواردی هستند که برای اجرای آن ها نیاز به یک جوشکار و یا یک تیم متخصص جوشکاری دارید.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

خدماتی که یک جوشکار ارائه می دهد شامل چیست؟

به طور کلی خدمات جوشکاری شامل جوش کاری و برشکاری عمده و خرده برای کلیه‌ی کارهای تعمیراتی و اجرای اتصالات سازه های فلزی در صنایع مختلف از جمله صنایع ساختمانی ست. شناخت انواع فلزات مختلف، آماده سازی قطعات فلزی که باید بریده یا متصل شوند، توانایی خواندن دستورالعمل های فنی و مهندسی و اجرای آن ها، بکار گیری روش های جوشکاری مناسب بر اساس نوع کار، بکارگیری و استفاده از ابزارهایی مانند میکرومتر برای بررسی برش ها و اتصالات و همچنین کنترل عملکرد دستگاه های جوش کاری از جمله وظایف جوشکار می باشند.