شیب بندی و کروم بندی‏ همدان

منظور از اجرای شیب بندی و کروم بندی در ساختمان چیست؟

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اجرای شیب بندی و کروم بندی یعنی چه؟ و برای اجرای چه فعالیتی نیاز به کروم بندی داریم؟ شیب بندی و کروم بندی یکی از مراحل مهم در هنگام اجرای سازه ساختمان می باشد. در واقع کروم بندی را می توان یکی از پیش نیازهای اجرای کف سازی ساختمان دانست. به این معنی که فرقی نمی کند کف سازی با چه روشی انجام گیرد، کف سازی با فوم بتن یا پوکه، در هر صورت پیش از شروع کف سازی نیاز به اجرای کروم بندی به منظور تراز نمودن کف می باشد. کروم بندی نه تنها در کف سازی، بلکه در دیوار و پشت بام نیز ضروری است. کروم بندی نقطه ای، کروم بندی پنجره ای و کروم بندی شبکه ای از جمله انواع روش های کروم بندی هستند که در بام، دیوار و کف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی را درباره اجرای شیب بندی و کروم بندی و خدمات آنلاین مربوط به آن به شما بگوییم.

مطلب پیشنهادی: مقایسه فوم بتن با پوکه معدنی، شیب بندی با فوم بتن یا پوکه؟

شیب بندی و کروم بندی چه فوایدی دارد؟

کروم بندی به منظور به منظور تراز نمودن سطح کار برای اندود سیمان و یا گچ مورد استفاده قرار می گیرد. تقسیم بندی سطوح در جهت شیب به منظور کنترل مسیر آبروها و همچنین مشخص شدن میزان مصالح مورد نیاز بری اندودهای دیوار، سقف و کف از دیگر فواید کروم بندی و شیب بندی به حساب می آیند. توجه داشته باشید که کروم بندی در واقع کمک می کند که کف سازی به درستی و با دقت بالا انجام شود و در نهایت مشکلاتی مثل جمع شدن آب در یک نقطه به وجود نیاید.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

در چه صورت به یک متخصص اجرای شیب بندی و کروم بندی نیاز دارید؟

همانطور که قبلا هم اشاره کردیم هدف از کروم بندی در واقع تراز نمودن و تنظیم شیب سطح کار برای هر نوع اندود از جمله کچ یا سیمان است. بنابراین کروم بندی تقریبا در هر مکانی از ساختمان کاربرد خواهد داشت. کروم بندی پشت بام، کروم بندی سقف، کروم بندی سرویس بهداشتی، کروم بندی دیوار و کروم بندی کف از جمله کاربردهای کروم بندی در ساختمان می باشند. شاید در ابتدا اجرای کروم بندی و شیب بندی کمی ساده به نظر برسد، اما در حقیقت یک کار تخصصی و بسیار مهم می باشد که دقت، تجربه و تخصص در انجام آن بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو برای اجرای شیب بندی و کروم بندی نیاز به حضور یک استادکار ماهر و زبده دارید تا این کار را به درستی و کاملا اصولی برایتان انجام دهد.