گچ کاری همدان

گچ کاری چیست؟

یکی از کارهای مهم و کاربردی در پایان ساخت یک بنا و یا بازسازی یک ساختمان گچ کاری دیوار ساختمان می باشد. این کار توسط گچ کار انجام می شود و هدف از انجام آن رسیدن به یک سطح هموار و کاملا یکدست است. بعد از انجام گچکاری که اصطلاحا به آن سفید کاری هم گفته می شود، سطح مورد نظر آماده‌ی رنگ آمیزی و یا نصب کاغذ دیواری خواهد بود. به عبارت دیگر در اکثر مواقع، انجام گچکاری و صاف نمودن سطوح پیش از اجرای نقاشی و یا نصب کاغذ دیواری کاملا ضروری است. چرا که در غیر اینصورت، زیبایی و جلوه‌ی خوبی نخواهند داشت. با این اوصاف پر واضح است که اجرای اصولی گچ کاری از اهمیت بالایی برخوردار است و برای این منظور نیاز به یک استادکار و بنای ماهر و با تجربه می باشد.
 

در چه صورت به یک گچ کار نیاز دارید؟

نیاز به گچ کار در ساختمان سازی و همچنین در بازسازی ساختمان های قدیمی همواره یک پای ثابت ساخت و ساز می باشد. به عنوان مثال ممکن است در مراحل نازک کاری یک ساختمان نوساز باشید، ممکن است قصد بازسازی یک ساختمان قدیمی را داشته باشید، شاید می خواهید یک دیوار جدید در داخل ساختمان اضافه کنید، شاید به هر دلیلی یکی از دیوارهای خانه آسیب دیده یا ترک خورده باشد، مثلا به دلیل لوله کشی های توکار و یا تغییر چارچوب های درب مجبور به کنده کاری و تخریب دیوار شده باشید، شاید سقف منزل تان به دلیل نفوذ باران نم گرفته باشد و یا شاید قصد تغییر یا تعمیر گچ بری های خانه را داشته باشید؛ بدون شک در چنین شرایطی سروکارتان با یک بنا و گچکار خواهد بود و صد در صد نیاز به یک گچ کار حرفه ای دارید.
 

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

هزینه گچ کاری چقدر است؟

هزینه گچکاری یا همان سفیدکاری اغلب بر اساس متر مربع محاسبه می شود. عواملی مثل شهر محل پروژه و قیمت مصالح در آن شهر، با تجربه و مشهور بودن استادکار و همچنین مرغوبیت ملات مورد استفاده برای گچکاری در قیمت گچکاری ساختمان موثر می باشند. بدون شک قیمت گچ کاری در تهران با شهرهای دیگر متفاوت است. علاوه بر این، موقعیت مکانی محل گچ کاری نیز می تواند بر روی هزینه گچکاری اثر داشته باشد. مثلا قیمت گچ کاری روی دیوار با قیمت گچ کاری سقف و یا گچ کاری در ارتفاعاتی که نیاز به داربست داشته باشد تفاوت خواهد داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید از لیست دستمزد گچ کاری و گچ بری در استان های مختلف که در سایت قرار داده شده استفاده کنید..

خدماتی که یک گچ کار ارائه می دهد شامل چیست؟

 

  • نجام سفید کاری بر روی دیوار (گچ کاری اپن، گچ کاری دیوار پذیرایی، گچ کاری دیوار پشت تلویزیون)
  • انجام سفید کاری بر روی سقف (گچ کاری سقف پذیرایی)
  • انجام سفید کاری بر روی رابیتس (نوعی سقف کاذب)
  • انجام گچ کاری روی آجر
  • انجام گچ کاری روی بتن
  • انجام گچ کاری روی سیمان
  • اجرای گچ کاری به روش سنتی و همچنین گچ کاری مدرن
  • تعمیر گچ دیوار در صورت نیاز (ترک خوردی، خرابی، رطوبت و …)
  • اجرای انواع گچ بری و ابزار گچی بر روی دیوار و سقف
  • تعمیر انواع گچ بری