ایزوگام و قیرگونی‏ همدان

ایزوگام و قیرگونی چیست؟

نفوذ باران و رطوبت به داخل ساختمان یکی از مشکلات بسیار رایج و آزار دهنده در بیشتر ساختمان های مسکونی و غیر مسکونی می باشد. زیرا مثلا در صورت نفوذ رطوبت به دیوار، چه بسا که مجبور به بنایی و نقاشی و هزینه های جانبی برای ترمیم آن شوید. بهترین راهکار برای رهایی از این مشکلات عایق کاری ساختمان است. ایزوگام و قیرگونی از رایج ترین روش های عایق کاری رطوبتی به حساب می آیند.
قیرگونی یک روش سنتی می باشد که امروزه بیشتر جای خود را به ایزوگام داده است. قیرگونی همانطور که از اسمش هم پیداست متشکل از قیر و گونی است که به روش سنتی برای عایق کاری مورد استفاده قرار می گیرد. ایزوگام نیز به طور کلی از قیر و الیاف مصنوعی تشکیل شده است. با این تفاوت که ایزوگام به صورت ورقه های آماده برای نصب در کارخانه تولید می شود. این ورقه ها توسط ایزوگام کارهای ماهر به وسیله‌ی حرارت در محل مورد نظر نصب می شوند. امروزه استفاده از ایزوگام رواج بیشتری نسبت به قیرگونی دارد اما هنوز هم گاهی با همان اسم سنتی یعنی قیرگونی شناخته شود.

در چه صورت به یک ایزوگام کار نیاز دارید؟

همان طور که اشاره شد ایزوگام و قیرگونی بهترین روش برای عایق کاری ساختمان در برابر رطوبت هستند. به عنوان مثال نصب ایزوگام و قیرگونی به منظور عایق کاری در هنگام پی سازی، عایق کاری سرویس بهداشتی، عایق کاری آشپزخانه و همچنین عایق کاری پشت بام خانه ها ضرورت دارد. این مسئله به ویژه در مناطق سردسیر و پر بارش اهمیت بیشتری پیدا می کند. علاوه بر این عایق کاری باید به صورت اصولی و درست انجام بگیرد تا موثر واقع شود. بنابراین به منظور عایق کاری ساختمان در چنین شرایطی حتما به یک ایزوگام کار ماهر نیاز دارید.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

هزینه نصب ایزوگام و قیرگونی به چه صورت محاسبه می شود؟

قیمت نصب ایزوگام و قیرگونی در واقع بر اساس مساحت سطوح مورد نظر و میزان ایزوگام مورد نیاز متغیر است. علاوه بر این نوع و کیفیت ایزوگام نیز تاثیر مستقیمی بر روی هزینه ایزوگام و قیرگونی دارد. یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار بر روی قیمت نهایی، دستمزد نصب بر اساس متراژ و محل اجرا می باشد. معمولا هر چقدر مساحت ایزوگام کاری کمتر باشد، دستمزد نصب ایزوگام بیشتر خواهد بود