پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو

پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو چیست؟

پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو یکی از سبک های نقاشی ساختمان به حساب می آید. منظور از پتینه، همان حالت کهنگی و قدیمی ست که بر روی ظرف های مسی قدیمی می نشیند. دادن حس و حال قدیمی و کهنگی به دیوارها و یا سطوح دیگر به وسیله‌ی تکنیک نقاشی نیز در واقع همان پتینه کاری است. اما امروزه پتینه کاری فقط به این حالت خلاصه نمی شود. بلکه انواع بسیار متنوعی تحت عنوان پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو در ساختمان وجود دارد. انواع پتینه کاری مدرن و پتینه کاری کلاسیک که هر یک طرح و نقش های متفاوتی دارند و تاثیر بسیار زیادی بر روی طراحی و زیبایی بصری فضا می گذارند. از جمله پتینه کاری طرح آجر، پتینه طرح بتن، پتینه طرح سنگ، پتینه طرح ابر و باد، پتینه طرح فرشته، پتینه طرح چوب، پتینه طلا کاری شده و همچنین پتینه طرح برجسته. هر یک از انواع مدل پتینه کاری در جاهای مختلفی کاربرد دارند که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

چه زمانی به پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو نیاز داریم؟

از پتینه کاری ساختمان و نقاشی دکوراتیو برای زیباسازی و تزیین فضاهای داخلی و خارجی ساختمان استفاده می شود. پتینه کاری روی دیوار، پتینه کاری روی ابزارها، پتینه کاری کچبری، پتینه روی ام دی اف و کابینت ها، پتینه روی شیشه و پتینه روی چوب از جمله کاربردهای پتینه کاری و نقاشی دکوراتیو می باشند. به طور کلی در زمان هایی مثل بازسازی و نوسازی ساختمان، تغییر دکوراسیون خانه یا محل کار و همچنین نیاز به پوشانندگی بخشی از دیوار به دلیل ترک یا خوردگی و یا نیاز به نقاشی دیواری در ساختمان می توانید به سراغ پتینه کاری بروید.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

پتینه کار ها چه خدماتی ارائه می دهند؟

شاید برایتان سوال پیش آمده باشد که یک نقاش ساختمان چه خدمات دیگری ارائه می دهد و چه زمان هایی لازم است که به سراغ آن ها بروید؟ به طور کلی زیرسازی و آماده سازی دیوارها و سقف در صورت نیاز، رنگ آمیزی و پتینه کاری دیوارها و سقف، نقاشی نرده ها، نقاشی درب ها و پنجره ها، نقاشی کابیت ها و کمدها، نقاشی های جزئی در ساختمان، نقاشی نمای ساختمان، نقاشی در ارتفاع و همچنین ترمیم نقاشی یا پتینه کاری در صورت نیاز از جمله خدماتی هستند که توسط نقاش های ساختمانی و پتینه کارها ارائه می شوند.