کابینت کلاسیک همدان

کابینت چیست؟

کابینت یک عنصر ضروری و کاربردی در آشپزخانه است که فضایی مناسب برای قرار دادن ظروف و مواد غذایی فراهم می کند. در گذشته کابینت ها را بسیار ساده و بدون اجرای یک طرح خاص می ساختند اما در عصر حاضر با گرایش صاحب خانه ها به سمت طراحی داخلی, سلیقه ها تغییر کرده و اکثر افراد تمایل به داشتن آشپزخانه ای لوکس و کارآمد دارند. کابینت ها از جنس, طرح و رنگ متفاوت ساخته می شوند و هر کدام با توجه به ویژگی های منحصر بفرد خود در آشپزخانه نصب می شوند. کابینت کلاسیک محبوبیت زیادی در بین مردم دنیا پیدا کرده زیرا حسی از دوران گذشته و صمیمیت را با خود به همراه دارد. کابینت یکی از موارد مهم و قابل توجه در طراحی دکوراسیون آشپزخانه است. این عنصر کاربردی اکثر کارهای روزمره ما را در آشپزخانه پشتیبانی می کند.
جادار بودن یکی از ویژگی های منحصر بفرد کابینت کلاسیک است. این کابینت ها عمق زیادی دارند و به همین دلیل می توان ظروف و ابزارهای آشپزخانه را به راحتی در آنها جا داد. این نوع کابینت نه تنها جنبه تزئینی دارد بلکه اگر در ساخت آن حداکثر استفاده از فضا صورت گیرد, نقش مهمی در بهینه سازی فضای آشپزخانه ایفا می کند. از دیگر ویژگی های کابینت کلاسیک حالت ویترینی بودن آن است. اغلب خانم ها علاقه دارند ظروف گران بها و تزئینی خود را در ویترین و در معرض نمایش بگذارند. کابینت های کلاسیک با درب های شیشه ای این امکان را فراهم می کنند که آشپزخانه ای زیبا و نمایشی داشته باشید. اصولاً درب کابینت های بالایی از جنس شیشه انتخاب می شوند زیرا هم از نظر ایمنی کمتر در معرض آسیب قرار می گیرند و هم جلوه زیباتری به آشپزخانه بخشیده و قابل رویت نیز می باشند.
با قرار دادن یک جزیره در وسط آشپزخانه ای که دکوراسیون آن بر اساس سبک کلاسیک طراحی شده می توان فضایی برای صرف نوشیدنی, تهیه و پخت غذا و مکانی برای نگهداری ظروف و مواد غذایی ایجاد نمود. آشپزخانه هایی که در طراحی آنها از جزیره استفاده شده دکوراسیونی متفاوت و لوکس دارند که قابل مقایسه با آشپزخانه های معمولی نمی باشد.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

نکاتی که در طراحی و ساخت کابینت کلاسیک باید مورد توجه قرار گیرند به شرح زیر می باشند

محل قرارگیری هود باید از دید افراد پنهان باشد.

 استفاده از درب های جکی در این کابینت ها مجاز نیست.

  ستون ها و درب های حکاکی شده

به منظور زیباتر نشان دادن کابینت کلاسیک بهتر است از کمد و ویترین های بلند استفاده شود.

کانتری که بر روی کابینت قرار می گیرد از جنس کورین یا کوارتز است.

ابعاد حجیم و برجسته

کابینت کلاسیک سفید