اجرای استخر همدان

استخر چیست؟

استخر نوعی سازه‌ی مصنوعی ست که به منظور تجمیع آب در یک فضا برای کاربردهای مختلف و بر اساس استانداردهای ساختمانی ساخته می شود. استخر ها انواع مختلف و کاربردهای زیادی دارند و روش های مختلفی نیز برای ساخت انواع استخر وجود دارد. در ادامه نکات مهمی درباره سازندگان استخر و خدماتی که ارائه می دهند بیان می کنیم.

مطلب پیشنهادی: ساخت استخر، مراحل کامل اجرای استخر

در چه صورت به سازندگان استخر نیاز دارید؟

به طور کلی ساخت و اجرای استخر می تواند جنبه های مختلفی داشته باشد. مثلا ساخت استخر خانگی، ساخت استخر کشاورزی، ساخت استخر در باغ، ساخت استخر پرورش ماهی، ساخت استخر ورزشی و یا ساخت استخر تفریحی از جمله نمونه های کاربردی استخر هستند. از آن جایی که پایداری، دوام، و مقاومت در مقابل نفوذ آب در سازه‌ های استخر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، لذا برای ساخت هر یک از انواع استخر در شرایط مکانی مختلف همواره به حضور پیمانکاران ساخت استخر نیاز خواهید داشت تا اجرای استخر را به صورت اصولی انجام دهند. بسیاری از بهترین پیمانکاران و سازندگان استخر در سایت کارگشا نیز فعالیت می کنند.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

ساخت استخر و سه نکته کاربردی

پروژه اجرای استخر از هر نوعی که باشد یک پروژه بزرگ و  مهم است و نکات زیادی برای ساخت استخر مطرح است که همگی از اهمیت بالایی برخوردار هستند. بنابراین بهتر است که پیش از شروع پروژه حتما ابتدا کمی در این باره مطالعه کنید و اقدامات اصولی انجام دهید. در ادامه توجه شما را به سه نکته مهم جلب می کنیم:

در بسیاری از موارد کارفرمایان اجرای استخر کار طراحی استخر را نیز خودشان انجام می دهند و در این زمینه دانش فنی دارند، اما لزوما همیشه اینطور نیست. توجه داشته باشید که در صورتیکه سازندگان استخر شما دانش فنی در این زمینه نداشته باشند، بهتر است طرح نهایی استخر را به صورت سه بعدی با نرم افزار به آن ها نشان دهید تا بتوانند به طور کامل آن را درک و اجرا کنند.

اینکه تصمیم به ساخت یک استخر سرپوشیده و یا ساخت یک استخر روباز داشه باشید یک تصمیم شخصی ست و می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. اما باید دقت کنید که سرپوشیده یا روباز بودن استخر هر یک مزایا و معایبی دارند که شما را ملزم به رعایت برخی اصول در معماری و سازه استخر متناسب با نوع استخر می کند. مثلا تامین آسایش حرارتی، رطوبتی و روشنایی از جمله الزاماتی ست که در اجرای استخر سرپوشیده باید رعایت شود.

در صورتی که در حال ساخت استخر باغ، استخر خانگی و به طور کلی استخر تفریحی هستید و دوست دارید فضای استخر تان دارای انواع موج یا آبشار مصنوعی و موارد این چنینی باشد، لازم است که همه موارد را پیش از شروع پروژه به طور کامل به کارفرمایان و سازندگان استخر بگویید تا آن ها بتوانند زیرسازی ها و تجهیزات  لازم برای اجرای این المان ها را فراهم کنند.