اجرای شومینه سنگی و باربکیو همدان

شومینه سنگی و باربیکیو چیست؟

امروزه تقریبا در همه‌ی خانه های ویلایی و واحدهای آپارتمانی انواع مختلف شومینه سنگی و باربیکیو وجود دارند. انواع مختلف شومینه سنگی و دیگر مدل های شومینه نه تنها به عنوان یک سیستم گرمایش در ساختمان ها کاربرد دارند، بلکه از نظر زیبایی بصری نیز یک عنصر دکوراتیو و جذاب به حساب می آیند. باربیکیو نیز وسیله ای برای کباب کردن و جایگزینی برای کباب پز است که امروزه در خانه های آپارتمانی و ویلایی و بسیاری از خانه باغ ها مورد استفاده قرار می گیرد. نصب و راه اندازی انواع مختلف شومینه سنگی و باربیکیو نیاز به استادکار ها و متخصصین حرفه ای و با تجربه دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا بهترین روش برای دسترسی آسان به مجرب ترین متخصصین نصب شومینه و باربیکیو را به شما نشان دهیم.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

هزینه نصب شومینه سنگی و باربیکیو به چه صورت محاسبه می شود؟

عوامل زیادی می توانند بر روی هزینه نصب شومینه سنگی و باربیکیو اثرگذار باشند. مثلا نوع شومینه یعنی هیزمی، برقی و یا گازی بودن آن، نوع باربیکیو یعنی زغالی، گازی یا سنگی بودن آن، مواد و مصالح به کار رفته در ساخت شومینه و باربیکیو و خرج های جانبی برای نصب آن ها از جمله عواملی هستند که بر روی قیمت نصب شومینه و باربیکیو تاثیر دارند. میزان بزرگی ابعاد و همچنین پیچیدگی یا سادگی طراحی شومینه و باربیکیو از دیگر عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت اجرای آن ها می باشد.

نکات مهم برای نصب شومینه و باربیکیو چیست؟

برخی نکات وجود دارند که در هنگام اجرا و نصب شومینه سنگی و باربیکیو بهتر است به آن ها توجه کنید:

  • در هنگام انتخاب و خرید شومینه به نوع سوخت مصرفی شومینه و شرایط شخصی خودتان توجه کنید. به عنوان مثال در صورتی که هزینه برق در کشور شما بالاست، استفاده از شومینه برقی می تواند مصرف برق شما را بسیار افزایش دهد و این انتخاب در بلند مدت برایتان گران تمام می شود.
  • اگر قرار است که در منزل خود شومینه و یا باربیکیو داشته باشید، بهتر است که سبک طراحی آن ها با سبک طراحی منزل یا محل کارتان هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از شومینه ای با سبک روستیک در یک منزل مدرن هارمونی و هماهنگی لازم را ندارد. بهتر است که برای منزل مدرن از انواع شومینه مدرن یا مثلا برای منزل کلاسیک از باربیکیو کلاسیک استفاده کنید.
  • به طور کلی راه اندازی و نصب شومینه سنگی و باربیکیو نیاز به تخصص و تجربه دارد و از طرفی طی اجرای شومینه و باربیکیو ممکن است به کارهای جانبی دیگری نظیر کناف کاری دیوار و یا نقاشی دیوار نیز نیاز پیدا کنید، بنابراین توصیه می شود که پیش از شروع پروژه به خوبی در این باره تحقیق نمایید و با افراد با تجربه و خبره در این زمینه مشورت کنید. برای این منظور می توانید از مطالب منتشر شده در کارگشا و خدمات مشاوره آنلاین سایت نیز استفاده نمایید.