طراحی معماری همدان

طراحی معماری

معماری ساختمان به زبان ساده یعنی یعنی هنر و استعداد ساختن بنا و ساختمان های گوناگون، از این رو از گذشته دور تا به امروز انسان ها همواره به این هنر اهمیت داده و میدهد.

معماری ساختمان به دو دسته ی بیرونی و داخلی تقسیم میشود.

طراحی بیرونی شامل نمای ساختمان و نمای بیرونی یک پروژه میشود.

طراحی بیرونی انواع متفاوتی دارد،که در ادامه به بعضی از آنان اشاره خواهیم کرد.

طراحی بیرونی

در نگاه اول به یک پروژه یا یک ساختمان اولین چیزی که نظر شما را به آن جلب می کند نوع و زیبایی طراحی بیرونی آن است.

برای انتخاب بهترین طراحی بیرونی به طوری که بتوان از آن راضی بود باید به نکاتی همانند رنگ،کیفیت مصالح،بودجه،نوع فضا،شخص معمار، نوع طرح والبته سلیقه خودمان توجه کرد.

انواع نماها عبارتنند از:

نمای رومی

همانطور که از نام ان پیداست نمای رومی سبک خاصی از یونانی و رومی است. نمای رومی یکی ازپرکاربردترین و محبوب ترین سبک های طراحی نمای ساختمان است. از دلایل پرکاربرد شدن این طرح، میتوان به ارزان بودن مصالح، تناسبات فرهنگی،برجسته بودن نما و طراحی خاص آن اشاره کرد.

در اجرای این نماها, از سنگ های طبیعی مرمر، گرانیت و ترواورتن و همچنین در برخی از موارد از سیمان سفید استفاده می شود. همچنین با استفاده کردن نور پردازی خاص در این نما میتوان تمی زیباتر از قبل به آن داد.

نمای سنگی

یکی از بزر گترین نعمت های روی زمین که به وفور سافت میشود سنگ است.در ده سال گذشته به کار بردن سنگ در نمای های ساختمان ها بسیار رواج یافته است.از دلایل استفاده سنگ در نما های اجری میتوان به ارزان بودن و همچنین لوکس بودن آن اشاره کرد.

از دید معماری سنگ به ساختمان معنا میبخشد ودلیل رخی که دارد حسی از لوکس بودن و شکوه را القا می کند. همچمنین دیرتر از بقیه ی نماها کثیف میشود.

هر کدام از سنگ ها برای استفاده هایی خاص به کار میروند و در صورت نداشن شناخت خوب در رابطه با نوع سنگ ممکن است باعث سردرگمی و پایین آمدن کیفیت نما شما میشود.

سنگ تراورتن از بیشترین کاربرد در ساخت و استفاده از نما را دارد که از دلایل آن میتوان به مقاومت و ارزان بودن آن اشاره کرد.

نمونه ای از تراورتن

نمای آجری

آجر نمای کرکره ای - سایت تخصصی آجر آذرچین - تولید کننده آجر با قیمت مناسب

آجر به عنوان یکی از منابعی که به وفور یافت مبشود از دیرباز مورد استفاده در خانه و کاخ ها قرار میگیرد، آجر فقط به عنوان زیبایی به کار نمیرود بلکه علاوه بر زیبایی که به پروژه ی شما میبخشد باعث استحکام و قدرت گرفتن پروژه نیز میشود.

همانطور که قبلا گفته شده استفاده از هر نوع نما باید مخصوص به نوع و شرایط خاص خودش مورد استفاده قرار بگیرد. آجر نیز باید از مقاومت کافی در برابر گرما، رطوبت و نفوذ آب برخوردار باشد. تا به مرور زمان مورد فرسایش و خراب شدن قرار نگیرد.

نمونه هایی از آجر نماها شامل شاموتی، پلاک، رستیک، حصیری، کرکره ای، لعابی و نسوز میشوند.

آجرنما شاموتی

آجرنسوز نما پلاک شاموتی | قیمت آجر نما نسوز پلاک شاموتی

آجر نما رستیک

آجر نما نسوز

همه و همه ی این نما ها باید با توجه به عوامل مختلفی ایجاد شود، باید به عواملی مانند بودجه و فضا بسیار توجه کرد تا بتوان بهترین نما برای پروژه ی خود انتخاب کرد.

کلینیک یدی با تیم مجرب همه روزه در خدمت شما خواهد بود.

مشاوره رایگان