12568_900_360

مشاوره ساختمان همدان

کیلینک یدی خدمات ساختمانی است; شما می توانید با کیفیت‌ترین خدمات ساختمانی را از متخصصین مورد اعتماد دریافت کنید. ما با بررسی دقیق درخواست های شما، بهترین متخصصین را متناسب با درخواست شما پیشنهاد می دهیم. به علاوه، شما در کارگشا می توانید از قیمت های بروز مصالح، تجهیزات و دستمزد انجام کارها مطلع شوید، مطالب تخصصی ساختمانی را مطالعه کنید و اطلاعات ساختمانی مورد نیاز خود را از کیلینک یدی دریافت کنید.

تیم تخصصی کلینیک یدی
مشاوره و کارشناس حضوری

طراحی سازه همدان

کنترل درزهای انقطاع استخراج آکس ها استخراج ترازها ( با کسر 10 سانتیمتر برای کف سازی ) و....

متره و برآورد همدان

مراحل انجام متره و ریزمتره نویسی متره و برآورد پی کنی و گودبرداری و....

طراحی و اجرای نما همدان

اجرای نمای ساختمان به روش نمای سیمان شسته اجرای نمای ساختمان به روش نمای سیمان سفید و.....

طراحی معماری همدان

فاز طراحی (1 یا 2) نوع ساختمان (ویلا، مسکونی، اداری، تجاری و ...) نوع فضا (داخلی، نما و محوطه) و....

چرا خدمات ساختمان، بازسازی آپارتمان همدان

مشاوره ساختمان همدان

خدمات مطمئن ساختمان در همدان را از ما بخواهید

معماری سازه یا سازه معمارانه

می توان گفت طراحی یک سازه نمایان یا طراحی معمارانه سازه با طراحی تعاملی سازه و معماری همه در یک مقوله می گنچند. جهت طراحی چنین بناهایی دو نکته اصلی را باید در نظر گفت.
1- اگر طرح اصلی اولیه را یک مهندس معمار می زند باید با مبانی طراحی سازه آشنایی کافی داشته باشد. شناخت هرچه بیشتر از تحلیل سازه، مقاومت مصالح و شناخت رفتار سازه ای آنها طرح او را جذاب تر می نماید و اگر یک مهندس سازه طراح اصلی اولیه را می زند باید با مبانی طراحی معماری، فرم، عملکرد، زیباشناسی آشنایی کافی را داشته باشد. می توان گفت در خروجی نهایی نمی توان مرز مشخصی بین معماری یا سازه بنا تعیین نمود. به عبارت دیگر سازه بنا همان معماری آن و یا معماری بنا همان سازه آن است.
2- در اجرای چنین سازه های باید پیمانکاران و ساندگان ذیصلاح دقت بیشتری از ابتدای شروع پروژ داشته باشند. به عبارت دیگر از آنجا که همان سازه اولیه بنا نمای نهایی آن است بنابراین مانند سایر بناهای سنتی نمی توان خطای قسمت سفت کاری را در قسمت نازک کاری ساختمان پنهان نمود. سازه های نمایان یا سازه های اکسپوز به حوصله هرچه بیشتر مجریان ذیصلاح وابسته است. در سازه های قدیمی اکثر قسمت سفت کاری و نازک کاری از یکدیگر جدا می شد، اما اینجا نمی توان این دو مرحله را آنقدر مشخص از یکدیگر جدا نمود.
می توان گفت در بناهای تعاملی معماری و سازه یا سازه های اکسپوز، صداقت بیشتری در ارائه بنا وجود دارد زیرا مخاطب باطن بنا را نیز در نگاه اول می بیند.
معمولا به تمامی دوستان که قصد خرید یک بنای مرسوم شهری را دارند، پیشنهاد می کنیم که در بنایی را بخرند که در مراحل ساخت آن را قبلا دیده باشند اگر نه در اکثر بناهای شهری نمی توان از کیفیت باطن و سازه بنا آگاه شد. می توان گفت در سازه های اکسپوز یا سازه های نمایان از آنجا که قرار است در نهایت خود سازه بنا خودنمایی کند، این مشکل تقریبا وجود نخواهد داشت.
می توان گفت تمامی آثار بزرگ تعاملی معماری و سازه دنیا دو مورد فوق را داشته اند. از جمله معماران در عرصه بین المللی در این زمینه می توان به مرحوم زاها حدید، نرمن فاستر و سانتیگو کالاتراوا اشاره نمود. از نمونه بناهای داخلی می توان به پل طبیعت اشاره نمود که رخ نمون سازه منور آن در شب جذابیت زیادی دارد و از ظاهر بنا می توان نتیجه گرفت که طراح اولیه آن یا یک مهندس معماربوده که مفهوم سازه را خوب می شناخته یا مهندس سازه ای بوده که معماری را می شناخته و یا یک تیم معماری و سازه با یک همکاری خوب در کنار یکدیگر قرار داشته اند.
از اهداف مهندسین مشاور معماری و سازه سرور و همکاران طراحی و اجرای هر چه بیشتر سازه های تعاملی معماری و سازه با استفاده از تکنولوژی روز و در نظر گرفتن دقت بالا می باشد.

pexels-andreea-ch-1040893

نظر مشتریان

کاربران چی میگن

دانش فنی و تجارب طراحی معماری و سازه

بهترین مجموعه ای که باهاش کار کردم و ادامه میدم.
سعید حقی
درخواست کننده
عالی و پرمحتوا و نیروی متخصص
حمید عسکری
درخواست کننده
مشاوره ی عالی و نظرات مفید
مهندس اریا نظری
درخواست کننده